Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/ith.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Syntetyczny pentasacharyd do zapobiegania zakrzepicy żył głębokich po całkowitej wymianie stawu biodrowego ad 7 – ITH – Przychodnia Rzeszów
Skip to content

Syntetyczny pentasacharyd do zapobiegania zakrzepicy żył głębokich po całkowitej wymianie stawu biodrowego ad 7

2 lata ago

308 words

Odsetek pacjentów z odpowiednimi flebogramami w dozwolonym czasie (80 procent) był podobny do tego, który podano we wcześniejszych badaniach.21-23 Pacjenci, którzy przechodzą całkowite zastąpienie stawu biodrowego są poważnie zagrożeni powikłaniami żylnymi zakrzepowo-zatorowymi, ryzyko zgłaszane na poziomie od 20 do 50 procent.1 Wszystkie dawki Org31540 / SR90107A, w tym najniższa dawka 0,75 mg, znacząco zmniejszały to ryzyko, z niskie odsetki poważnych krwawień w grupach 0,75 mg i 1,5 mg. Obserwacje te są zgodne z selektywnym, silnym hamowaniem czynnika Xa, co prowadzi do silnego hamowania tworzenia się trombiny i powstawania zakrzepu i wzrostu. W przeciwieństwie do heparyny, Org31540 / SR90107A jest wysoce selektywny i nie oddziałuje z płytkami krwi lub płytkowym czynnikiem 4, eliminując potrzebę monitorowania liczby płytek krwi. Org31540 / SR90107A jest w 100% biodostępny i nie jest metabolizowany. Liniowa farmakokinetyka Org31540 / SR90107A wykazuje niską zmienność i wysoce powtarzalne i przewidywalne skutki. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga się w 25 minut, z niezależnym od dawki okresem półtrwania wynoszącym 15 godzin, co zapewnia, że każda dawka dzienna będzie skuteczna przez 24 godziny.
Częstość występowania żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej była mniejsza przy dobrze tolerowanej dawce 1,5 mg raz na dobę i 3,0 mg niż przy 30 mg enoksaparyny podawanej co 12 godzin. Dawka 1,5 do 3,0 mg Org31540 / SR90107A podawana codziennie może znacząco poprawić stosunek ryzyka do korzyści w zapobieganiu żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej i jest obecnie oceniana u pacjentów poddawanych poważnym operacjom ortopedycznym.
Te odkrycia sugerują, że selektywne hamowanie czynnika Xa przez nasilenie działania antytrombiny może być wysoce skuteczne w zapobieganiu żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej u pacjentów poddawanych całkowitej alloplastyce stawu biodrowego, a to profilaktyczne leczenie wiąże się z mniejszym krwawieniem na poziomie ochrony podobnym do tego heparyn drobnocząsteczkowych.
[podobne: oscyloskop katodowy, krwiak małżowiny usznej, oczopląs pionowy ]
[hasła pokrewne: tartriakson, zwik sochaczew, paweł milhausen ]

0 thoughts on “Syntetyczny pentasacharyd do zapobiegania zakrzepicy żył głębokich po całkowitej wymianie stawu biodrowego ad 7”