Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/ith.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Sprawa doktora Sachsa ad – ITH – Przychodnia Rzeszów
Skip to content

Sprawa doktora Sachsa ad

2 lata ago

403 words

Uwielbia czytać i pisze fikcję, której przykłady zawarte są w powieści. Odpowiednio należy do grupy Balintów , nazwanej od Michaela Balinta, autora Doktora, jego pacjenta i choroby (New York: International Universities Press, 1957), który zaprojektował seminaria, podczas których lekarze omawiają aspekty lekarza. związek pacjenta. W trakcie powieści przynajmniej jedna relacja między dr Sachsem a pacjentem staje się osobista, kiedy zakochuje się w kobiecie, którą wcześniej traktował. O ile odzwierciedla rzeczywistość, powieść daje amerykańskiemu czytelnikowi spojrzenie na system uspołecznionej medycyny we Francji. Wizyta u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej wydaje się znacznie mniej skomplikowana w świecie dr Sachs, niż może być w naszym. Nie ma dyskusji o copayments, ubezpieczeniach lekarstw ani o regulacjach firm ubezpieczeniowych dotyczących konsultacji ze specjalistami. Mniej osób angażuje się w opiekę nad pacjentem. Sam dr Sachs mierzy ciśnienie krwi i wagę, wykonuje elektrokardiografię, pobiera krew, ubiera rany i podaje szczepionki lub inne zastrzyki. Wydaje się, że w sali egzaminacyjnej jedynym celem jest pacjent i jego problem.
Mimo tych różnic czytelnik uderza w podobieństwa między relacjami lekarz-pacjent w prowincjonalnej Francji a tymi w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się, że uniwersalnie, strach, niepokój, nieufność, miłość, wdzięczność i nadzieja są wplecione w strukturę tych związków, niezależnie od kultury i kraju. Czytelnicy, którzy są również lekarzami, mogą czerpać pociechę z nauki, że to, co czasem wydaje się być ciężarem odpowiedzialności w opiece nad pacjentami, jest odczuwane zarówno przez fikcyjną Dr Sachs, jak i autora, dr. Wincklera.
Kiedy czytałam tę książkę, miałam krótką chorobę, na którą otrzymywałam leczenie, podczas gdy ja nadal odwiedzałam pacjentów. Kiedy patrzyłem na moich lekarzy, którzy mnie opiekowali, zyskałem lepsze zrozumienie poglądów pacjentów na temat ich lekarzy. W rezultacie rozmowy, które odbyłem zarówno z moimi pacjentami, jak iz lekarzami, stały się bardziej szczere i osobiste. W podobny sposób przypadek dr Sachsa przypomina studentom i praktykom medycyny o głębokim wpływie choroby na pacjentów, ich rodziny oraz tych, którym powierzono odpowiedzialność i przywilej opiekowania się nimi. Ta powieść zainspiruje czytelników lekarzy do refleksji nad uwagą, z jaką ich pacjenci słuchają ich i obserwują podczas choroby.
Elena M. Massarotti, MD
New England Medical Center, Boston, MA 02111

[przypisy: dentysta kościerzyna, zapalenie ochrzęstnej małżowiny usznej, oscyloskop katodowy ]
[więcej w: flixonase nasule, braveran skład, tanzo wągrowiec ]

0 thoughts on “Sprawa doktora Sachsa ad”