Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/ith.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
szpital 40 lecia wrocław adres ad 7 – ITH – Przychodnia Rzeszów
Skip to content

szpital 40 lecia wrocław adres ad 7

2 lata ago

189 words

Oczywiste jest, że niektórzy użytkownicy narkotyków są zarażeni HHV-8. Ponieważ zakaźny HHV-8 można znaleźć we krwi 17 oraz ponieważ częstość występowania mięsaka Kaposiego jest wyższa wśród osób przyjmujących narkotyki drogą iniekcji przeciwko HIV, niż w ogólnej populacji, 2 dzielenie igłą jest logiczną drogą transmisji. Nasze odkrycia potwierdzają tę hipotezę. Znaleźliśmy również dowody na heteroseksualną transmisję HHV-8. W ogólnej populacji badania jedyną korelacją aktywności seksualnej istotnie związanej z HHV-8 była seropozytywność dla kiły. Jednak wśród kobiet, które nigdy nie wstrzykiwały leków, zarówno płeć handlowa, jak i seropozytywność na kiłę były istotnie związane z seropozytywnością HHV-8, a iloraz szans dla seropozytywności HHV-8 związany z seropozytywnością HSV-2, płcią z mężczyzną biseksualnym i więcej niż 50 partnerów seksualnych na całe życie zostało znacznie zwiększonych. Przekazywanie poprzez płeć heteroseksualną jest również zasugerowane przez niższą seroprewalencję HHV-8 wśród dawców krwi (3,0 procent, dane niepublikowane) niż wśród kobiet w tym badaniu, którzy nie stosowali leków iniekcyjnych, z których wszyscy mieli zwiększone ryzyko zachowań seksualnych (12,8 procent, P <0,001).
Nasze odkrycia dotyczące czynników ryzyka seksualnego HHV-8 wśród kobiet są zgodne z wcześniejszym stwierdzeniem zwiększonej seroprewalencji HHV-8 wśród komercyjnych pracowników seksualnych w Hondurasie. Jednak u osób spoza Afryki, osób heteroseksualnych uczęszczających do klinik chorób przenoszonych drogą płciową w Wielkiej Brytanii , Seropozytywność HHV-8 nie była związana z aktywnością seksualną w ciągu ostatnich 12 miesięcy, chociaż nie było znaczących związków pomiędzy seropozytywnością HHV-8 a rzeżączką, kiłą i zakażeniem HSV-2.12 Nasze wyniki mogą się różnić od wyników tego badania, ponieważ tryby przenoszenia HHV-8 różnią się w dwóch populacjach lub dlatego, że badanie to nie miało wystarczającej mocy do wykrycia związku między seropozytywnością HHV-8 a czynnikami ryzyka seksualnego.
Podsumowując, wśród kobiet w naszym badaniu zarówno zażywanie narkotyków w zastrzykach, jak i aktywność seksualna były czynnikami ryzyka zakażenia HHV-8. Niezależne połączenie seropozytywności HHV-8 z zażywaniem narkotyków w formie iniekcji sugeruje, że dzielenie się igłą prowadzi do przeniesienia wirusa, co z kolei sugeruje, że wirus może być przenoszony przez krew. Dlatego ważne będzie ustalenie, czy HHV-8 jest przenoszony przez transfuzję krwi lub pochodnych krwi i czy takie przeniesienie jest związane z chorobą.
[podobne: szyna gipsowa, tętniak przegrody międzyprzedsionkowej bez cech przecieku, stomatolog włocławek ]
[patrz też: wtm białystok, zapalenie ochrzęstnej małżowiny usznej, la bamba przemyśl ]

0 thoughts on “szpital 40 lecia wrocław adres ad 7”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: plan treningowy na masę[…]