Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra12/ftp/ith.com.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Odpowiedź na długotrwałe przekarmianie w identycznych bliźniętach ad 8 – ITH – Przychodnia Rzeszów
Skip to content

Odpowiedź na długotrwałe przekarmianie w identycznych bliźniętach ad 8

2 lata ago

392 words

Istniało znaczące podobieństwo w obrębie par w odniesieniu do wzrostu stosunku masy komórek tłuszczowych brzucha do kości udowej, ale tylko wtedy, gdy wzięto pod uwagę indywidualne różnice w całkowitej zawartości tłuszczu. Biorąc pod uwagę implikacje otyłości brzusznej i brzucha trzewnej oraz nadmiernej ilości trzewnej tkanki tłuszczowej na metabolizm insuliny oraz poziomy lipidów i lipoprotein osocza, a także ich związek ze śmiertelnością i zachorowalnością, 28, 32 33 34 35 stwierdzono, że niektóre osoby były bardziej podatne niż inne. przechowują tłuszcz na tułowiu, w jamie brzusznej lub oba mają duże znaczenie kliniczne. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem podobieństwa między identycznymi bliźniakami w odpowiedzi na przekarmienie jest to, że genotyp osoby jest ważnym wyznacznikiem adaptacji do trwałej nadwyżki energii. Ponieważ spożycie nadmiaru energii wiązało się z tym samym składem makroelementów i zostało ustalone na 84 000 kcal dla wszystkich mężczyzn, a ponieważ utrzymywali oni ten sam względnie siedzący tryb pracy podczas okresu przekarmiania, różnice w wydajności przyrostu masy mogły wynikać z indywidualnej zmienności. w preferencyjnym przechowywaniu energii w postaci tkanki tłuszczowej lub beztłuszczowej (jak pokazano tutaj) lub z różnic w składnikach wydatkowania energii podczas odpoczynku.
Nasze wyniki silnie potwierdzają pogląd, że istnieją indywidualne różnice w tendencji do otyłości i dystrybucji tłuszczu w ciele, i sugerują, że różnice te są częściowo związane z nieokreślonymi cechami genetycznymi.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez grant (34624 DK) z National Institutes of Health.
Mamy dług wdzięczności wobec Jacque Bouillon, mgr, Suzie Hamel, mgr, Brigitte Zement, mgr, Marcel R. Boulay, Ph.D., Maryse Lebrun, B.Sc., Martine Marcotte, M .Sc., Claude Leblanc, mgr, Monique Chagnon, ART, Josée Lapointe, Henri Bessette, Gilles Bouchard i Serge Carbonneau za ich wkład w badania.
Author Affiliations
Z Laboratorium Aktywności Fizycznej, Laval University (CB, AT., J.-PD, GT, GF), i Diabetes Research Unit (AN), Lipid Research Clinic (PJL, SM), Ontogenetic and Molecular Genetic Research Jednostka (JD) i Wydział Radiologii (SP), Laval University Medical Center, Ste. Foy, Quebec, Kanada. Prośba o przedruk do Dr. Boucharda w Laboratorium Aktywności Fizycznej, Laval University, Ste. Foy, PQ G1K 7P4, Kanada.

[hasła pokrewne: zwik sochaczew, zapalenie ochrzęstnej małżowiny usznej, olpen model ]

0 thoughts on “Odpowiedź na długotrwałe przekarmianie w identycznych bliźniętach ad 8”